Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi i rummet | Simbassäng Utomhusbassäng | Privat strand Strand |
| Aktiviteter Tennisbana Vindsurfing Dykning Snorkling Vandring | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne Sainte-Anne, som ligger inom 4 km från Ecomusée de Martinique, erbjuder Wi Fi. För en mer spännande upplevelse kan gästerna delta i snorkling under sin vistelse.
Lägenheten ligger inom 10 minuters promenad från Pointe Marin-stranden. Det tar 15 minuter till fots att nå Sainte-Annes centrum. Ungefär 25 minuter till fots från den här lägenheten hittar du Piton de Crêve Cœur.
Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne har en duschkabin och en separat toalett för din komfort. Dessutom finns det hårtorkar, badlakan och handdukar.
Boendet erbjuder ett minikök samt matplats för gästernas bekvämlighet. Njut av din vistelse på en terrass.
- Lokala sevärdheter
- Halle1263 km
- Marche aux Poissons Sainte-Rose Anglio1224 km
- La Dunette1120 km
- La Vague Bleue420 km
- Natiyabel1395 km
- Moulin de Val d'Or1228 km
- Anse Trabaud1216 km
- Oz'ar1206 km
- Chapelle Notre-Dame de la Salette1013 km
- Flygplatser
- Fort-de-Frankrike41 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Inga husdjur
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strand
- Trädgård
- Vindsurfing
- Dykning
- Snorkling
- Vandring
- Tennisbana
- Utomhusbad
- Offentligt bad
- Grunda delen
Service
- Biluthyrning
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Luftkonditionering
- Ljudisolerade rum
- Klädkammare
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det till stadens centrum från Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne?
Det tar 15 minuters promenad från Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne till stadens centrum. - ❓
Är Wi-Fi gratis på Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne?
WiFi tillhandahålls gratis i allmänna utrymmen på Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne. - ❓
Erbjuder Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne några bekvämligheter för affärsresenärer?
Studios Becassine Et Tangara Domaine De Belfond St Anne erbjuder affärsresenärerna skrivbord.